„Ulysse Nardin“ šedevrai

„Nėra jokios praktinės būtinybės gaminti mechaninius laikrodžius. Štampuoti kvarcinius laikrodžius — kur kas pigiau ir paprasčiau. Kodėl mes to nedarome, kodėl gaminame sudėtingus mechaninius laikrodžius? Todėl, kad tai mūsų kultūros ir istorijos elementas“, — teigia vienas iš iškiliausių laikrodininkų Dr. Ludwigas Oechslinas, daug prisidėjęs prie to, kad kompanijos „Ulysse Nardin“ laikrodžiai būtų vadinami šedevrais.

Quotes
Pradžioje — jūriniai laikrodžiai
Ulysse Nardinas savo vardo laikrodžių gamybos kompaniją įkūrė1846 m. Kompanija garsėjo kaip patikimų jūrinių chronografų gamintoja. Iki XX a. vidurio masyvūs ir patikimi „Ulysse Nardin“ laikrodžiai buvo paklausūs, nes to meto navigacijai tikslus laikas buvo būtinas.
Laivams skirti patikimi ir tikslūs jūriniai laikrodžiai buvo eksportuojami į įvairias pasaulio šalis. Kai laivuose mechaninius prietaisus pakeitė elektronika, kompanijai „Ulysse Nardin“ atėjo sunkūs laikai. Nors ji gamino kolekcinius kišeninius ir rankinius laikrodžius, tačiau neklestėjo. Tai greičiausiai būtų pasibaigę bankrotu, jei ne talentingas biznierius Rolfas W. Schnyderis, kuris 1983 m. nusipirko kompanijos „Ulisse Nardin“ akcijas ir tapo jos savininku bei prezidentu.


Astronominiai chronografai
Pats Rolfas W. Schnyderis nedaug ką suvokė apie laikrodžių gamybą, tačiau buvo talentingas organizatorius. Jis suprato, kad norint atgaivinti kompaniją, iš kurios buvo likęs tik garsus vardas, reikia surinkti talentingų laikrodininkų kolektyvą. Tapęs kompanijos savininku ir prezidentu, Rolfas W. Schnyderis atrado ir pas save pakvietė fiziką, astronomą Dr. Ludwigą Oechsliną, kuris puikiai išmanė sudėtingiausių laikrodžių mechanizmų konstravimo paslaptis. Šis žmogus ir įtikino kompanijos vadovus investuoti į itin originalių ir sudėtingų mechanizmų gamybą, t. y. pradėti gaminti astronominių chronografų kolekcijas. Taip atsirado įžymioji „Ulysse Nardin“ laiko trilogija: „Astrolabium Galileo Galilei“ (1985 m.), „Planetarium Nicolas Kopernicus“ (1988 m.) ir „Tellurium Johannes Kepler“ (1992 m.).
Vertinant technines galimybes, trilogija — tai unikalūs laikrodžiai, iš esmės praplėtę suvokimą apie laikrodžių galimybes ir paskirtį. Trilogija sugriovė laikrodžių funkcionalumo suvokimo ribas, nes juose įprastas laikas buvo susietas su dangaus kūnų judėjimu. Talentingi meistrai sumodeliavo Saulės sistemą ir įdėjo ją į laikrodžio korpusą. Šie laikrodžiai rodė planetų išsidėstymą Žemės atžvilgiu.


„Ulysse Nardin“ perliukai
Dar vienu kompanijos „Ulysse Nardin“ šedevru tapo laikrodis „Perpetual Ludovico GTM +/–“. Šis laikrodis buvo skirtas daug keliaujantiems žmonėms. Tai automatinis mechanizmas su vadinamuoju amžinu kalendoriumi (jo nereikia perstatinėti keliamaisiais metais), galintis rodyti dviejų laiko juostų laiką. „GTM +/–“ kolekcijoje yra panaudotas unikalus „Ulysse Nardin“ užpatentuotas mechanizmas: atvykęs į kitą šalį pasuki galvutę ir perstatai tik valandinę rodyklę, o ciferblate esančiame apvaliame išpjovime visada matai „namų laiką“.
2002 m. „Ulysse Nardin“ Bazelio parodoje pristatė laikrodį „Freak“. Šis laikrodis nustebino net daug ką mačiusius laikrodžių specialistus. Negana to, kad laikrodžiui buvo suteiktas neįprastas pavadinimas, ir pats laikrodis buvo neįprastas, o jo „tourbillon“ mechanizmas buvo pavadintas pačiu keisčiausiu iš visų pasaulyje sukurtų „tourbillon“.
Dar po metų „Ulysse Nardin“ pristatė kitą šedevrą — „Sonata“. Kompanijos prezidentas Rolfas W. Schnyderis teigė: „Sonata“ puikiai atskleidžia itin aukštą „Ulysse Nardine“ techninį lygį ir kompanijos sėkmę.“


Tradicijos ir šiuolaikiškumas
Visus šiuos laikrodžius pristačiau tam, kad galėtum suvokti, jog kalbu apie išskirtinę kompaniją, kurios techninis potencialas yra labai didelis.
Šiandien kompanija „Ulysse Nardin“ kuria ir gamina nedideles laikrodžių partijas su itin sudėtingais mechanizmais. Šie laikrodžiai eksportuojami į 50 pasaulio šalių. Įvairiose parodose „Ulysse Nardin“ laikrodžiai pelnė 18 aukso medalių ir net 4 300 pirmų prizų. Kompanijos užpatentuotus originalius mechanizmus net sunku suskaičiuoti. Per metus čia pagaminama apie 14 000 laikrodžių. Reikia pasakyti, kad 1998—2003 m., t. y. per penkerius metus, kompanijos apyvarta padidėjo keturis kartus.
Akivaizdu, kad į „Ulysse Nardin“ laikrodžius reikia žiūrėti ne kaip į paprastus laiko matavimo prietaisus, o kaip į retus ir brangius technikos kūrinius, kultūros ir istorijos elementus. „Ulysse Nardin“ susipina tradicijos, praėjusių amžių, net senovės romėnų išradimai ir talentingų šiandienos konstruktorių, dizainerių ir juvelyrų idėjos. Šių laikrodžių kaina — tai ne metalo, iš kurio jie pagaminti kaina, o milžiniškas žmogaus proto ir rankų darbo įvertinimas.


Kolekcija „Complication“
„Complication“ — tai įvairių laikrodžių su pačiais sudėtingiausiais „Ulysse Nardin“ mechanizmais kolekcija. Joje rasi ir garsiąją laiko trilogiją, kuri, beje, įrašyta į Ginesso rekordų knygą, laikrodį „Freak“, su unikaliu „Carrousel-Tourbillon“ mechanizmu, neturintį prisukimo galvutės, taip pat laikrodžius „Sonata“ ir „Genghis Khan“ bei daug kitų.

Kolekcija „Perpetual Calendars“
Šioje kolekcijoje yra įvairaus dizaino laikrodžiai, tačiau visų jų bendras bruožas — unikalus, užpatentuotas mechanizmas, kuris pirmą kartą buvo įmontuotas laikrodyje „Perpetual Ludovico GTM +/–“. Daugelyje kolekcijos laikrodžių yra didelė data, vienu metu rodomas dviejų laiko juostų laikas. Visi šios kolekcijos laikrodžiai turi „amžiną kalendorių“.

Kolekcija „Marine“
Kolekcija „Marine“ — tai duoklė kompanijos istorijai, tiems laikams, kai „Ulysse Nardine“ gamino laikrodžius jūroje plaukiojantiems laivams. Tai didelė kolekciją, kurioje yra laikrodžių su įvairaus sudėtingumo ir paskirties mechanizmais.

Kolekcija „GTM +/– Big Date“
Tai kolekcija su antros laiko juostos funkcija ir dideliu datos langeliu. Paspaudęs mygtuką + arba – operatyviai perstatysi laiką (valandinę rodyklę), tačiau ciferblate esančiame indikatoriuje visada matysi „namų laiką“.

Kolekcija „Michelangelo“
Subtilaus klasikinio dizaino laikrodžiai su statinaitės formos korpusu. Šioje kolekcijose kaip ir kitose yra įvairaus funkcionalumo laikrodžiai.

Kolekcija „San Marco“
Šioje kolekcijoje yra oficialiai sertifikuotas chronometras „San Marco giant“, laikrodžiai „San Marci Cloisonne“ su ciferblatais, išpieštais marinistine tema. Beje, šių ciferblatų paveikslai gaunami labai sudėtinga padengimo technika, kurią išrado senovės romėnai.

Kolekcija „Ulysse“
Nedidelė, oficialiai sertifikuotų chronometrų kolekcija. Įdomu tai, kad kuriant šios kolekcijos laikrodžių mechanizmą buvo panaudota tai, ką 1912 m. Ulysse Nardinas diegė į savo gaminamus kišeninius laikrodžius.

Kolekcija „Macho Palladium 950“
Nedidelė, nauja unikalaus dizaino kolekcija. Gaminant šiuos laikrodžius buvo naudojamas brangus ir retas metalas — paladis.